תפריט סגור

הכשרה מקצועית – מה זה אומר ולשם מה צריך את זה

הכשרה מקצועית נגרות

כשאדם מסיים לימודים במקום מסוים ומתחיל לעבוד, סביר להניח שהנחת היסוד שלו היא שתם פרק בחייו ומתחיל פרק חדש. יותר הוא לא צריך לשבת בכיתה וללמוד, יותר הוא לא צריך לעבור מבחנים או להגיש עבודות.

אך האמת היא, גם אנשים שעובדים נאלצים לא פעם לעבור תהליכי למידה, לא רק מרצון אלא גם מתוך חובה שדורש מהם מקום העבודה. מדובר על הכשרה מקצועית.

מונח זה מאגד בתוכו מספר אפשרויות, דוגמאות. ישנן הכשרות מקצועיות שמיועדות עבור אנשים שאין להם ידע ואין להם ניסיון בתחום והם רוצים ללמוד מקצוע. למשל, צעירים וצעירות שרוצים להיות נגרים, בוחרים להירשם אל קורס נגרות בתור הכשרה מקצועית שתספק להם בסיס לעבודה בתחום בעתיד.

אך הכשרה מקצועית, מתייחסת גם עבור אנשים שעובדים בתחום, יש להם כבר ניסיון והם נדרשים להירשם לקורס הכשרה, מתוך מטרה להתקדם בו. למשל, עובדים שאמורים להתמנות לתפקידי ניהול, יידרשו לעבור לשם כך קורס מנהל עבודה, יש מקרים שהם יתבקשו ללמוד קורסים מקצועיים אונליין על מנת לרכוש ידע בעבודה עם מערכות שונות או כל דבר אחר.

מה לומדים במסגרת קורס הכשרה מקצועית

קורס שכזה אמור להיות מאוד ספציפי, מאוד נקודתי. הוא אמור לספק לנו את כל המידע הרלוונטי על הנושא אותו אנחנו מבקשים ללמוד ובו אנחנו מבקשים לקבל הכשרה. בדרך כלל הנחת היסוד היא, שאין צורך ללמד את הבסיס של התחום, אלא אם מדובר בקורס שמיועד לתלמידים שאין כלל ניסיון בתחום.

נקודה חשוב שצריך להדגיש, הקורס מועבר אך ורק על ידי אנשי מקצוע שבונים בעצמם את תוכנית הלימודים בהתאם לצרכים של התלמידים ולדרישות המקצוע הנלמד.